Aybüke ERSOY

Aybüke ERSOY2018-10-30T20:57:19+00:00
Aybüke ERSOY
Aybüke ERSOYMimar

       1992 yılında İzmir’de doğan Aybüke ERSOY, lise eğitimini 2010 yılında  İzmir Güzelbahçe 60. Yıl Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini 2015 yılında Balıkesir Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden mezun olarak tamamlamıştır. Mimarlık bölümünde bitirme projesi ‘Balıkesir Üniversitesi Çağış Yerleşkesi’nde Mimarlık Fakültesi Tasarımı ve Çevre Düzenlemesi’ projesidir. Aynı yıl, stajlarını tamamladığı Pakben Mimarlık ve Restorasyon İnş. Turizm San. Tic. Ltd. Şti.’de mimar olarak çalışmaya başlamıştır.

       2015 yılında başladığı Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Bilimleri Enstütüsü Mimarlık Anabilim Dalı Restorasyon Yüksek Lisans Programı’nda eğitimine devam etmektedir.

       2013 yılında lisans eğitimi sırasında M.Hayati Köseley İzci Evi Rölöve Projesi’nde; 2014 yılında ise Balıkesir,Güre’de bulunan özgün işlevi zeytinyağı fabrikası olan, günümüzde Bacca Restoran olarak işletilen yapının Rölöve Projesi’nde görev almıştır.

       2012-2014 yılları arasında Pakben Mimarlık ve Restorasyon İnş. Turizm San. Tic. Ltd. Şti.’de stajyer mimar olarak; Braggiotti Evi (Rönesans Yalısı- 2015 Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülü aldı.) Rölöve ve Restorasyon Projeleri ve Analiz çalışmalarında; Alsancak Tekel Depoları (İzmir Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası) Rölöve ve Restorasyon Projeleri’nde; Hrisostomos Evi Rölöve ve Restorasyon Projeleri ve Analiz çalışmalarında; Torbalı Orhaniye Camii Rölöve ve Restorasyon Projeleri ve Analiz çalışmalarında görev almıştır.

    2015-2016 yılları arasında Pakben Mimarlık ve Restorasyon İnş. Turizm San. Tic. Ltd. Şti.’de mimar olarak; Kemeraltı’nda bulunan eski Şifa Han binasının Analiz çalışmalarında; Garanti Bankası İzmir Liman Şubesi’nin mimari projesinin hazırlanmasında; Ziraat Bankası İzmir Merkez Şubesi Restorasyon Projesi’nde; Torbalı Yukarı Yeniköy Camii Rölöve ve Restorasyon Projeleri, Analiz çalışmaları; Konak’ta bulunan Aslanlı Köşk (2014 Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülü aldı.) yapısının Revizyon çalışmalarında; Kemeraltı’nda 863 sokak köşesinde mimari proje; Kemeraltı’nda Kestelli bölgesinde Dr. Faik Muhittin Caddesi’de bulunan tescilli bir yapının Rölöve ve Restorasyon Projeleri ve Analiz çalışmalarında; Alcancak’da 1462 Sokak’da bulunan tescilli bir yapının Rölöve ve Restorasyon Projeleri ve Analiz çalışmalarında; Alcancak’da Gazikadınlar Sokağı’nın köşesinde bulunan tescilli bir yapının Rölöve ve Restorasyon Projeleri ve Analiz çalışmalarında; Tavacı Recep Usta Alsancak (Kendir Yalısı) Revizyon çalışmalarında; Dalyan Villa Mimari Projesi’nde çalışmıştır.